News

about me

our dogs

litters

VÍCE
O ridgebacích

contact

    

 

 

 

   

Falešná březost

 
 
 
Falešná březost fen
 
Vzhledem k tomu, že i já sama jsem velkým příznivcem přírodního léčení, homeopatie je pro mě velmi zajímavý obor, ze kterého se snažím
 čerpat i v chovatelství. Vím a plně si uvědomuji, že jsou oblasti, kde tyto léky selžou, na druhé straně je velké množství osvědčených
 přípravků na určitý komplex příznaků a lze zde očekávat s velkou pravděpodobností úspěšnou léčbu. Jedním velkým problémem je i falešná březost u fen.
 Poslední dobou mě kontaktuje stále více nešťastných majitelů s takto postiženými fenkami, které končí se záněty na antibiotikách.

 Je škoda, že veterinární lékaři z velké většiny přehlížejí homeopatický druh léčby a naopak i mnoho majitelů je skeptických.

 Přípravek, který je vhodný u všech forem falešných březostí je HORMEEL. Používá se buď samotný, či v kombinaci s jinými prostředky (v souladu s příznaky).

Hormeel zajišťuje zlepšení stavu feny už během několika dní. Přípravek se aplikuje 2x denně, při psychických příznacích spolu s preparátem YPSILOHEEL.

Vhodnější a samozřejmě jistější je léčba preventivní, která začíná u disponované feny 3-4 týden po vlastním hárání. Hormeel se aplikuje injekčně, podkožně,

jednou až dvakrát během 3-4 dní. Poté GYNAECOHEEL (není bezpodmínečně nutný) 3x denně 10 kapek po dobu 10-14 dní. Tato profylaxe většinou nedovolí

                           rozvoji příznaků falešné březosti. Při následujícím hárání jsou příznaky slabší a pokud léčbu opakujeme, většinou vymizí zcela.

 

 autor: Šárka Štusáková (2000)